Dvojčata - ANO,ne ......

26. července 2016 v 21:41 | Lukíno |  Téma týdne

Dvojčata - ANO,ne ....Dvojčata.
Mám pro ně slabost. Vidět 1v2 na živo je zážitek.
Kdo je kdo? Stejná gesta, stejné vlasy, stejné oči, a abychom to neměli lehké, i totožné oblečení .
Přeci, i když mají mnoho společného a mnoho spolu odžitého ( a to dokonce před narozením; komu se to poštěstí,že?), jsou veskrze originální.
Nejsem dvojče. Ale mám dvojče. Milovanou manželku, která je jedinečná. Je sice dvojvaječná, ale to zvláštní pouto, kterým načichla během dětství, si nese celým životem. Tak nějak víc touží po nějakém souznění, víc než my obyčejní smrtelníci.

Mám pro ně zkrátka slabost. Letos o prázdninách jsem se setkal s tříletými špuntíky, samozřejmě dvojčaty, a s "Kevinem"(Sám doma 5) jsem měl družný rozhovor. Na mé všetečné otázky odpovídal jednoslovným, roztomilým : "ANO".Tak pěkné ano jsem už dlouho neslyšel. Jak naše konverzace zdařile plynula, dozvídal jsem se více a více věcí a od rodičů jsem byl ujištěn, že ovládá i slůvko NE.
NEnování jde dětem všeobecně."Neci,Neci" umíme obstojně už od mala a bez odmlouvání.
A stejně tak jsem zjistil, že u spousty věcí mi nedělá takový problém říct, proč je nedělám než naopak.

Proč jsem si tedy NEVYTVOŘIL blog?

Tak jako jsou dvojčata svá, tak i důvody vzniku a tvoření na blogu jsou různé.

1) NEdělám to proto, že bych se nudil. Dělat něco pouze z nudy, by mě nebavilo.
Musí v tom být nějaká vášeň, nějaký zápal a to od této pohnutky nelze čekat a proto ani nelze čekat , že bych se tím příliš dlouho bavil. Ale časem se z banálního důvodu, může vyklubat něco kloudnějšího ....
Například ......

2) SEBETERAPIE neboli VYPSÁNÍ SE
Někdo používá činnost na blogu jako takovou osobní terapii, při které zhmotní všechny své splíny, deprese a jiná zákoutí své duše a vypíše je do děsuplných popisů či jiných útvarů a nachází při tom příjemnou úlevu.
Navíc díky komentářům může tuto svou nesnáz sdílet s druhými a někdy uslyšet dobrý návrh, jak se s tím či oním poprat.
Znovu mě napadají Dvojčata, tentokrát ta z Manhattanu ( v září 15. výročí; toto letí ), kde pro lidi, kteří to zažili, bylo životně důležité, aby se měli komu svěřit a vylít to ze sebe. I k tomu může sloužit blog.

nebo ......

3) SVĚŘOVÁNÍ SE
Souvisí s předešlým bodem, ale popudem pro psaní nemusí být vždy melancholická nálada, ale potřeba svěřit svoje zážitky, pocity a jiné prožitky někomu jinému. Možná z důvodu toho, že jsem introvert nebo kolem sebe nemám zrovna někoho komu bych důvěřoval natolik, abych se mu svěřil nebo mám, ale ne vše se mi s ním chce sdílet.

4) KONÍČEK
Mám nějakého koníčka, který mě zaujal natolik, že se chci s druhými podělit o vše možné, co s tímto "miláčkem" souvisí;možná i touha nadchnout někoho druhého pro danou věc.

5)..... 6) ...... 7) ....... 8) ....... ...........

Stručně, důvodů "proč" je nieúrekom.

Proč bloguju?
BLOGUJU,PROTOŽE psaní je pro mě zábava a relax a dobrodružství.
Vím, co chci říct, ale jak to vyjádřit?Jak to popsat? Aby to bylo výstižné, svižné, vtipné? Aby to nebyla nuda?
Aby to nebylo pouze o písmenkách a slovech, ale o jejích významu.Je to zkrátka dobrodružství s nejistým koncem. Buď se vyšplhám na osmitisícovku nebo spadnu do hlubin moře.
Navíc zde může fungovat i zpětná vazba díky komentářům ostatních. Povedlo se mi to ? Mám něco zlepšit? Byl jsem pochopen? Potěšilo a povzbudilo to někoho? To všechno se můžu dozvědět díky tomu, že bloguju.

Na závěr bych se vrátil ke dvojčatům. Sounáležitost a určitá vzájemná propojenost je pro ně samozřejmostí. Myslí na sebe , mají jednoduše něco společného.
Podobně blogeři píšou své blogy z různorodých důvodů, ale mají a nebo mohou mít něco společného a nebo odlišného, čím se obohatí.
Kéž by bylo takových obohacujích blogů , co nejvíce ! Rozpačitý

Článek k tématu týdne "Bloguju, protože"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lennyspis | E-mail | Web | 29. července 2016 v 10:25 | Reagovat

Moc ráda pozoruji dvojčata, pro mé štěstí je jich v mém okolí snad čím dál více :) (umělé oplodňování?)

Tvé důvody k blogování se mi líbí a sdílím je :)

2 Lukáš Hála | Web | 29. července 2016 v 22:38 | Reagovat

Ano, taky jsem slyšel, že je to umělého oplodnění častější, ale já mám ve svém okolí dvojčata vzniklá přirozenou cestou.
Jsem rád, že máš podobný přístup k věci :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama