Komentátoři a autoškola

24. července 2016 v 5:37 | Lukíno |  Glosátor aneb podčárník

KOMENTÁTOŘI A AUTOŠKOLA


Jak spolu souvisí komentátoři a autoškola?
Zdánlivě nijak, ale ve skutečnosti hodně.Aspoň pro mě.
Mám relativně čerstvě řidičák.4 roky.Ale vzhledem k tomu, že mi je přes čtyřicet, snadno si můžete spočítat, že jsem si ho udělal v né zrovna teenagerovském věku.
Má to své výhody i nevýhody.

Plusem je, že člověk již většinou není takový janek, co do všeho vletí po hlavě, nevýhodou, že toho respektu a obav, je někdy až moc.
Zároveň v mládí se člověk většinou snadněji věci naučí, zažije,jde mu to v celku samo.V dospělosti pak někdo ( mě nevyjímaje ) působí jako oživlé dřevo. Dá se říct, že na konci autoškoly jsem uměl neumně řadit, řešit jednoduché úkony jako rozjet se a zastavit, parkovat napříč, podélně už to bylo o dost horší a řešit nepříliš složité dopravní situace .... Komisař mi to k mému údivu na 4 pokus dal s dovětkem : " Každopádně si zaplaťte nějaké cvičné jízdy než si troufnete do provozu." S vděkem jsem pokýval a vyšel vtříc budoucím řidičským zážitkům.

To, že píšu tento sloupek je důkazem, že jsem to přežil já a naštěstí i moji spolucestující i řidiči, které jsem potkával na svých cestách. První tři, čtyři měsíce to, ale nebylo vůbec jisté. Trpělivost se sebou samým se ale vyplatila.
Nyní se na řízení těším a myslím, že nedělám nějaké zásadní boty a moc často se mi nestává, že by někdo výstražně zdvihal prst a nebo zběsile troubil při pohledu na mého modrého roomstráka.

Jsem tedy relativně "mladý" řidič. A jsem úplné mládě na blogu.
A tak jako člověk, když má papíry jen krátce a prožívá každou zatáčku, křižovatku a tak, tak i já se rozkoukávám na blogu.cz a všímám si manýrů, které vám, zkušeným blogerům, možná ani nepříjdou.
A tím se dostávám ke komentářům.

Zatím jsem si všiml těchto druhů komentářů a komentátorů :

1) POZITIVNÍ A POCHVALNÉ
To jsou komentáře od několika písmenkového komentu typu : "dobrý článek" až po oslavné ódy, které můžou být s nadsázkou delší než samotný článek. Takové vyjádření přichazí od přejících lidí, kteří jsou v pohodě a hledají něco co je potěší a ne roztrpčí.

2) RÁDCOVSKÉ
U těchto komentátorů,míněno v dobrém, převažuje snaha poradit autorovi článku s čímkoliv má problém. Stávají se tak další oživovací stránkou blogu a jsou jistě pisatelem vítány.


3) KONSTRUKTIVNÍ KRITIKA A VLASTNÍ NÁZOR
V některých vyjádřeních se vyskytují postřehy, které se snaží ukázat jiný náhled na věc, případně konkrétní důvody, v čem se bloger mýlí nebo co by mohl vylepšit.

4) KOMENTÁTOŘI alá REKLAMA
Jindy se vyskytují komentátoři, kteří obrážejí všemožné blogy, zvlášť ty čtené, a vystavují okatě či méně nápadně odkazy na svůj blog. Někdy si ani nedělají práci s tím, aby vymýšleli něco nového, ale kopírují poměrně velké statě a louskají to na jeden blog za druhým. A ani úroveň toho krátkého sdělení není kdovíjaká.Těmto čtyřem skupinám rozumím, akceptuji je.
Pro pátou, ale nemám pochopení, i když chápu, že v každé komunitě se vyskytují taková individua, stejně jako se s nimi setkáme i mezi řidiči.

5) Bezohlední urážeči

Lidé, kteří se vyžívají v tom, že kdekoliv zanechávají stopu svých urážlivých výroků na adresu pisatele článku nebo kohokoliv, kdo vyjádří odlišný názor než má tento prudič.
Co mě nadzvihuje, když např. nějaká náctiletá cácorka vyjádří otevřeně svůj kritický pohled na svět, včetně přihlášení se k tomu, že jí připadá divný, že se dnešní mladí chlubí,tím že přišli o panictví v -náctiletech a zkušená blogerka (co do věku ), to komentuje obhroublými výrazy a ironií nejhoršího zrna, necitlivě, hnusně....
Tady už nejde o věcnost, ale zesměšnění, znevážení. Nic víc. Tečka.


Tolik k mým prozatímním zážitkům na blogu.cz spojených s komentáři.

Vzhledem k výše popsanému, jsem rád, že jsem si řidičák udělal v pozdějším věku a že si stále živě pamatuji své začátky, a proto mám možná větší pochopení pro nevyježděnost Zetkařů na silnici. O něco méně je kritizuji, nenavážím se do nich, natož abych je drsně urážel.

Počítám s tím, že se i na blogu budu střetávat se všemi typy komentů, včetně drsné 5), ale nahlas si přeji, abychom jim dávali, co nejmenší prostor, abychom si nemuseli povzdychovat : "Ten jezdí ( čti píše ) jako prase!".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lennyspis | E-mail | Web | 29. července 2016 v 10:30 | Reagovat

Pořád se přemlouvám k tomu, abych začala  jezdit, je mi 17 :)
Zaujalo mě, jak měníš styly písma. Má to nějaký význam?

2 Lukáš Hála | Web | 29. července 2016 v 22:42 | Reagovat

Každopádně pokud máš možnost hned po dokončení autoškoly jezdit, tak má své výhody udělit si řidičák v mládí.
Jinak snažím se o to , abych styl písma byl různý jednak proto, aby to bylo přehlednější, a taky aby vystoupily myšlenky, které považuji za důležité.

3 Klára | E-mail | Web | 5. října 2016 v 11:15 | Reagovat

U mě naštěstí dopadla autoškola dobře, jen by měl příště instruktor myslet na lepší pneu, viz web

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama