Ať žije dedukce !

10. září 2016 v 11:14 | Lukíno |  Jak najít trenéra

Ať žije dedukce !


V posledním článku této série se nechám inspirovat Herkulem Poirotem. Možná i vy, obdivujete belgičanovu schopnost, ze zdánlivě nesourodých faktů složit celkový obraz případu a dopadnout vraha.
Já tak morbidní ambice mít nemusím, protože fotbal je pouze hra , ve které se točí poměrně slušné peníze, společenský vliv a kdoví co ještě, ale v zásadě, jest-li Sparta nevyhraje titul , já se věšet nebudu ( já rozhodně ne a ani Slavia a Dukla by mě k sebevraždě nedohnaly ).

V třech předešlých článcích jsme sledovali anabázi, kterou provázel přechod trenéra Šilhavého z Dukly do Slavie.
Jak jsem si všiml, i slovutný detektiv má často problém v tom, že ne jeden, ne dva, někdy dokonce všichni podezřelý nebo jen zúčastnění, z nějakého specifického důvodu neříkají pravdu tak, jak je. Krejí si záda, neví, když řeknou tohle, nevizní to takhle a nedostanou se do problémů?
Podobně ani novináři, ani manegmenty klubů nám nepomáhají vždy správně se zorientovat, kde je pravda.
Mlží a mlží.Ale protože já mohu být konkrétní, mě nikdo od korýtka nevyhodí, hurá do dedukce!

Jak to tedy bylo při hledání nástupce vyhozeného trenéra Slavie Dušana Uhrina ml.?

Uvědomme si základní pravdu.Kluby potřebují novináře a novináři potřebují kluby.
Jsou to přátelé i nepřátelé v jednom. Každý má svůj zájem, ale všichni chtějí vydělávat,být slavní,být první, vynikat.
A v našem případě Slavia?
Kdo je majitelem klubu?
Tvrdík? Krob?
Ne Číňané, tedy CEFC.
Komu tedy teklo do bod, když se za prašulky majitele vesele utrácelo za posily a výsledky nikde?
Nebyli by Tvrdík a spol. odvolatelní?
A je samozřejmé, že firmě, která patří mezi vlivné v Pekingu, nebude asi stačit vítězství v české lize.
Chce reklamu ve světě, ne jen v české kotlině.
Možná by to s odvoláním nebylo, tak žhavé, ale jistota je jistota.
A PROTO :1) Tvrdík a spol. zahájili hurá akci "hledá se trenér".
2) Novináři dělají svou práci, a odhadují, kdo jím bude.
3) Ti z nich, kteří jsou bulvárnější, drzejší, případně mají touhu být první, kontaktují nebo jsou kontaktováni svými informátory.
Mimochodem na TK při uvedení Jaroslava Šilhavého do funkce se vlastně potvrdilo, že novináři mají své zdroje ve Slavii, kteří je přesně informují o posunu v jednání.
Posuďte sami.
3 Češi + 4 zahraniční + Zeman. ( odhalené tajemství na TK )
Látal,Kozel,Šilhavý - 100% zásah
Zeman taktéž.
Potom k tomu přidejme Gulu a Ševelu z dalekého Slovenska. Logicky, kdyby oslovili nějaké trenérské eso z fotbalově vyspělých států, těžko by si to nechali ujít , aby o tom neinformovali a nezvýšili pro mě domnělou prestiž.
Ale pro našince neznámý kouči z blízkého Slovenska, to nestojí za řeč. Tedy máme další dva.
Pak zbývají ještě dva a ty si nechme s ?.

3a) Kauza Kozel podle mě ukázala, jak novináři mohou svým vlivem zahýbat tokem dějin a že zásadovost u některých z nich nehledejte, některým chybí i elementární slušnost; své dobře informované zdroje si nezveřejní, sami se pod článek radši nepodepíší,ale VÝŠI PLATŮ TRENÉRŮ, tu uvedou.
A zde by se zablýštěla očka Poirota a řekl by něco jako : " To jsem byl, ale hlupák, že jsem to neviděl .... ano VÝŠE PLATŮ TRENÉRŮ ..."
Kdo vynesl tuto informaci z jednání?
Tvrdík a spol. označují FAČR .
Je to pravděpodobné?
Ani za mák! Nezdá se mi standartní, že by jste zaměstnavateli, s kterým jednáte o uvolnění jeho podřízeného, sděloval výši jeho budoucího kontraktu.
Není slušné ptát se na plat spoluzamněstnace, natož slídit, kolik bude brát v jiné firmě!!!
Navíc ze dvou stran, které nemají zájem se podporovat ( FAČR a novinář Pavel Procházka), bylo potvrzeno, že dohoda mezi Slavií a Kozlem byla pouze ústní, tedy oficiální jednání s FAČR NEPROBĚHLO ( PODLE PROCHÁZKOVA TWEETU Z 30.8. JE DOHODA POUZE ÚSTNÍ, S TÍM, ŽE MUSÍ BÝT DOŘEŠENA AŽ PO SOUHLASU FAČR).

Tedy FAČR, to je falešná stopa.
A je tu jeden, ještě mocnější argument.
Byl snad FAČR při jednání o smlouvě trenéra Uhrina?
V tom samém článku byl totiž zveřejněn UDAJNÝ plat bývalého trenéra Slavie;
mimochodem měl mít ÚDAJNĚ o 150 000 měsíčně míň.
Logicky, kdo asi toto srovnání hezky vedle sebe poskládal na efotbal.cz?
Určitě to nebyl někdo, kdo přeje panu Luboši Kozlovi to nejlepší. Závist v Čechách sice neexistuje, ale co když by se v někom probudila,že?
A Kozel na mě nepůsobí jako naivka, který na potkání sdělí někomu svůj plat nebo že má potřebu volat novinářům, aby se pochlubil..... Navíc, jak velice přesně definoval pan Tvrdík v rozhovoru pro idnes.cz ze dne 7.9, jednání s Kozlem, tedy ne s FAČR, byla těsně před dokončením KOLEM 19.HODINY a o dvě hodiny později se objevily detaily smlouvy na netu. Tedy pouhé dvě hodiny zbývaly na to, aby Kozel nechal zveřejnit pro sebe nevýhodné informace a pak za dva dny ostentativně odstoupil od chlapsky dojednané úmluvy.

PROČ NEOZNAČILI KOZLA JAKO PŮVODCE TÉTO INFORMACE?

Vyznělo by to divně a nevěrohodně.
Ale logicky je lepší si najít veřejného nepřítele než mířit do vlastních řad.

Ještě je tu jedno proč, co nám dokreslí celý případ.

PROČ NA SVÉM TWITTEROVÉM ÚČTU ve čtvrtek 1.9. (tedy,když už je vše jasné) PAVEL PROCHÁZKA,ŠÉFREDAKTOR ČASOPISU HATTRICK, ZVEŘEJŇUJE,ŽE KOLEM 23:30 V ÚTERÝ VOLAL KOZLOVI A SDĚLIL MU, ŽE INFO NEMÁ efotbal OD SLAVIE, ŽE NENÍ CENZOR, NEZADRŽUJE V REDAKCI ZPRÁVY A POKUD SE KOZEL NA NĚKOHO ZLOBÍ, MĚL BY TO BÝT NĚKDO JINÝ NEŽ SLAVIE A REDAKCE efotbalu ?

Tedy Procházka, který je spřízněný s redakcí efotbal.cz ví, kdo tyto informace donesl a potvrzuje, že on zrovna není ten, kdo ctí novinářskou etiku a snaží se nás přesvědčit, že Slavia v tom nemá prsty.

A já s ním souhlasím, pokud myslel Slávií lidi, kteří vyjednávali o kontraktu s Kozlem ( Tvrdík,Krob ..).
Jaký zájem by měli na tom zveřejňovat tyto podrobnosti o smlouvě a ještě k tomu jako bonus vytroubit plat Uhrina!
To by nesvědčilo o jejich šetrnosti !! ( zdůrazňuji Kozel měl brát podle zdroje o 150000 MĚSÍČNĚ víc než Uhrin ml.)

Zajímavé je podívat se v této souvislosti na komentáře, které na slavistickenoviny.cz zveřejňovali někteří diskutující v době odstoupení Kozla z jednání. Za autora článku na efotbal.cz označují Procházku a jedna ze zajímavých úvah je spojena se zaměstnaňkyní Slavie, která je profesně blízká členovi představenstva a jež Procházkův článek z efotbal.cz s konkrétními částkami sdílela na svém twitteru.Náhoda?
Tuto informaci neřekl na slavistickenoviny.cz nějaký nepřítel Slavie, ale očividně někdo, kdo jí přeje dobré.

Sečteno,potrženo.


Dedukce mi říká, že ani FAČR, natož Kozel, ale ani nikdo z představenstva nepředal informace médiím, aby je zveřejnila.
Nejpravděpodobnější se jeví, že to byl někdo ze Slavie, kdo měl k těmto citlivým informacím přístup a ať už za peníze, za jiné výhody, případně kvůli ukecanosti, tuto informaci pustil.
Přesto se mi v záludnosti té informace úplně nezdá, že by to bylo jenom nějaké náhodné prokecnutí se, ale spíš zájem uškodit Kozlovi,případně vedení Slavie nebo obojím.

Každopádně, jak vidno, média mají podle mě nepřiměřenou moc nad výsledky jednání. A lidé také příliš dají na to, co řeknou lidé.

Je to zamotané, zamotala se nám z toho možná hlava a k nějakému kloudnému závěru jsme se nepropracovali.

Přesto se vrátím na začátek.
V jednom z článků jsem psal, že Slavia nemá koncepci.
A to je to podstatné. Chce výsledky, ale nemá odborníky, kteří by zvolili strategii, jak jí dosáhnout.
Uhrina nominuje do představenstva a pak jej za tři měsíce odvolá.
Hraje si na velkoklub a přitom nemá promyšlenou strategii a chlubí se, že důkladně vybrala trenéra za pouhých 5 pracovních dní. Přivede si trenéra, který ve stávající sezóně dovedl mini klub Dukla na hezkou 13. pozici.
Mluví o etice, že nemohli započít jednání dřív než bylo s Uhrinem amen a a že, kdyby se v Plzni vyhrálo, mohlo všechno dopadnout jinak.
NEKONCEPČNOST.
Pak jedná jako s hlavním kandidátem s Kozlem, který je krátce pod smlouvou u 18 a korunuje to příchodem Šilhavého z Dukly, kterého udělá, tak říkajíc přes noc a přitom lživě tvrdí, že s ním jednali od počátku (ani slova Šilhavého ani Pauknera ani výkonného ředitele Dukly Šrámka, to nepotvrzují, spíš vyvrací ).

NEFÉROVOST.

Závěr : dokud budou o fotbalových věcech rozhodovat nekompentní lidé, kteří možná mají vliv, mají peníze,mají zájem udržet se předně u dobrého džobu a kteří kličkují, aby se zavděčili tu majiteli, tam příznivcům, tam možným obchodním partnerům, ALE KTEŘÍ NEMAJÍ ODBORNOU A LIDSKOU ZPŮSOBILOST SPRÁVNĚ ROZHODOVAT nebude nejen se Slavií, ale s celým českým fotbalem dobře.

Proto stojí za to, raději si vzít mičudu a jít na plácek za barák čutnou s kamarády a dojít si na jednoho divnýho Kozla.
TOPlist
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sugr | E-mail | Web | 16. září 2016 v 19:48 | Reagovat

Divnýho Kozla miluju!:-)

2 Lukáš Hála | Web | 17. září 2016 v 7:17 | Reagovat

[1]: Kozel je Kozel!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama