Hledání nejlepšího trenéra

9. září 2016 v 12:32 | Lukíno |  Jak najít trenéra

Bylo to asi tak.


Je po večerním, nedělním (28.8.) zápase v Plzni a slavisté odjíždějí svým autobusem do Edenu. Poslední cesta Dušana Uhrina ml..
V pondělí (29.8.) dopoledne zasedá představenstvo a v poledne do médií přichází informace o odvolání trenéra.

Nyní začíná tajná mise - hledá se nejlepší trenér pro Slávii . A novinářští vlci se nyní mohou cvičit v dedukování , kdo jím bude.
Ti schopnější, vlivnější,ti, kteří mají informátorské zdroje, co možná nejblíže Slávii, případně kandidátům na post trenéra , ať se činní.

Již záhy je za žhavého kandidáta na uvolněný post označen LUBOŠ KOZEL.( sport.cz).
Přibývají jména jako Látal, Krejčí, Ševela(Trenčín) .....
V úterý (30.8 ) v 21:35 se na slavistickenoviny.cz objevilo, že novým trenérem Slavie se stane podle jejich zdrojů Luboš Kozel.Odvolával se také na již zveřejněný článek na efotbal.cz, kde byla dokonce uvedena výše kontraktu. Nyní, kdyby jste hledali původní článek s podrobnostmi, tak jej nenajdete. Pouze najdete již aktualizovaný s konstatováním, že se jednání zadrhla a z Kozla nic nebude.
Je středa (31.8.) a v odpoledních hodinách (13:23 na sport.cz) je popsána mediální přestřelka mezi generalitou Slávie a FAČR . Buzek,zástupce majoritního vlastníka CEFC přitvrzuje, když vyhrožuje, že pokud bude prokázáno, že FAČR záměrně chtěl poškodit jméno Slávie, odstoupí od sponzorské smlouvy, kterou má s FAČR sjednanou.
Ve večerních hodinách už se na aktualne.cz oznámilo, že podle tří zdrojů blízkých klubu se Kozel naštval, když unikly informace o jeho kontraktu a z jednání odstoupil.
Čtvrtek (1.9.) mluvčí Slavie Býček prohlašuje, že do oznámení jména nového trenéra, nebudou komentovat nijak jednání s adepty na trenéra A mužstva.
Opět se v tisku obemílají stejná jména. Kupodivu mezi nimi chybí Jaroslav Šilhavý. Podle zákulisních informací je teď na řadě eso v podobě světově opěvovaného Miloše Zemana, tedy Zdeňka Zemana.
Kdo bude vědět o dalším jednání se Zemanem?
Překvapivě je to nechvalně známý server efotbal.cz, který nás informuje, že malá delegace v čele s Krobem ( generálním ředitelem Slávie ) vystupuje z letadla na římském letišti v pátek (2.9.) ráno, následuje několika hodinové jednání a do 3.9 není ani efotbalu.cz jasné , co bude dál.

V pondělí (5.9.) odpoledne je na různých serverech zveřejněno, že jednání se Zemanem bylo neúspěšné.

Je tu velkolepé vyvrcholení. Je kolem 18.hodiny 5.9.2016 a Jaroslav Tvrdík s radostí oznamuje moderně na svém twiterovém účtu doslova toto :

"PŘEDSTAVENSTVO SK SLAVIA PRAHA JMENOVALO NA NÁVRH GENERÁLNÍHO ŘEDITELE PANA MARTINA KROBA NOVÝM TRENÉREM A-TÝMU PANA JAROSLAVA ŠILHAVÉHO".


Sága v hledání nového trenéra, nejlepšího z nejlepších, je úspěšně dokončena. Pak už následuje v úterý ( 6.9 ) inaugurační tisková konference, na které se všichni pochválí, odpovědí rádoby stěžovatelům, že jim výběr trval moc dlouho, že si dali během předlouhých 8 dní záležet, aby vybrali toho nejlepšího z nejlepších. Vždyť i slovutný ZZ se hlásil, aby mohl trénovat slavnou Slavii a jen zásah vyšší moci mu to neumožnil. A i jiní zahraniční trenéři si brousili zuby na uvolněný post, tak snad příště.
Jak Tvrdík, tak Krob vedou poměrně dlouhý monolog, ve kterém zevrubně, ale zároveň promyšleně mlhavě, popisují výběr nového kouče.
Tvrdík všechny chválí, kromě jediného, který si dovolil odmítnout nabídku, Luboše Kozla, kterého označuje jako neschopného unášet mediální tlak a očekávání velkoklubu, jakým je SK Slavia Praha. Taky říká, že všichni dobře ví, kdo rošířil informace o platových podmínkách nového trenéra, přičemž nikoho nejmenuje .

Dotazy novinářů jsou velice korektní, nikdo ani nevysloví slovo Kozel a to ne kvůli tomu, že je hlavním partnerem Gambrinus.

Tento podrobný popis celé anabáze jsem udělal proto,abych sobě i vám ukázal, jak je velice obtížné dojít na základě informací z tisku k nějákým pravdivým závěrům.
Přesto si v posledním článku této série dovolím udělat konečnou analýzu shromážděných informací a pomocí poirotovské dedukce poučení, které jsem si z toho pro sebe vzal.
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama