Kdo z toho profituje?

9. září 2016 v 5:41 | Lukíno |  Jak najít trenéra
Kdo na tom nejvíc tratí a nejvíc získává?

Až čas ukáže, jest-li Dukla či Slávia pod novými lodivody, doplují do přístavů, které si vysnily.
Dukla i Slávia mají společné to, že si zakládají na svém klubismu.
Dukla jako neoblíbený nevlastní bratr, který byl po dlouhá léta vyživován určitou protekcí a armádním drylem a jež přes stále vřelé vztahy s armádou, na jehož stadiónu hraje, je klubem, který ve skromných poměrech dosáhl poctivou prací přirozeného respektu laické i odborné veřejnosti. (Přes tato pozitiva na Duklu chodí jen pravověrní a od movitější pražských příbuzných se jim dostává více méně trvalých úšklebků) .
Na konci minulého ročníku si přivedl dle svých principů "slušného" trenéra s proklamovanými vyššími ambicemi, který během své tříleté štace má šanci zrealizovat své představy.
Tady bych řekl : tleskám. Je to promyšlené, má to hlavu a patu. Až do chvíle, kdy po 5.kole, je po naléhání namachrovaného bratra, připuštěn odchod Jaroslava Šilhavého. Tedy po 3.měsících v rozběhlé sezóně se začíná od znova.


Co z toho Dukla má?

Nebudu spekulovat o přiletění něčeho do kapsy z tábora sešívaných, takovou špatnou myšlenku chci hned zaplašit, to by se v tomto férovém fotbalovém zákulisí nemohlo stát. Spíše je pravděpodobné, že do Dukly tu a tam zavítá nějaký odložený a (ne)perspektivní fotbalista z řad sešívaných a pomůže zvýšit konkurenci v kádru ( V oficiálním rozhovoru Stanislava Hraběho ze Sportu majoritní akcionář FK Dukly Praha pan Paukner potvrdil, že došlo k finanční kompenzaci ze strany Slávie a že ta hráčská se nechystá, přičemž nesdělil podrobnosti jednání; tak uvidíme ...).
V tomto duklácký klubismus zaplakal. Starší bratr pískne, je v nesnázích, tak mu pomůžeme .....

Slavisté, ale neradujte se!
Slavistický manegment je na tom ještě hůř !!!

Koncepce ve Slávii neexistuje.
Po ponurých, až tragikomických chvílích, kdy bojovala o holé přežití a to jak finančně (pomohli Číňané ), tak sportovně ( sezóna 2013/14 - 13.místo, bod od sestupu), přišel po nástupu Dušana Uhrina ml. vzestup až na 5.příčku ligové tabulky, která nakonec s pomocí Mladé Boleslavi, znamenala nakouknutí do předkol Evropské ligy.
Paradoxně postup, ze kterého se v Teplicích radoval trenér Uhrin, mu nakonec dle mého soudu uspíšil konec ve Slávii.
Po nepřesvědčivých výkonech přešla přes estonský Tallinn a portugalské Rio Ave do čtvrtého předkola Evropské ligy.
Tam narazila na belgický Andrlecht a ten ji vyškolil dvěma výhrami v poměru 3:0. Když pak přišla ligová prohra od plzeňské Viktorky, číše trpělivosti představenstva přetekla.
UHRIN VEN!!!

Tvrdík TVRDIL v polovážné rovině na tiskové konferenci 31.5.2016 v sídle CEFC , když byl představen Dušan Uhrin ml. nestandartně jako člen představenstva, že je v následujícím období 2 let neodvolatelný.Ale když se chce, všechno jde.


A zde je velice poučné sledovat detailně jednání špiček pražské Slávie.
Stojí za to udělat si celkovou genesi toho, jak Slávia hledala nového trenéra a jak následně na tiskové konferenci osvětlovala zrod jeho angažmá. Shakespeare by se neměl zač stydět.
Ale jeho hry jsou mistrně propracované a logické, kdežto jednání Tvrdíka a spol. je protchnuto politikařením, (ne)uměním mlžit a nelogickými závěry.

JAK TO TEDY BYLO?
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama