Škatulata,škatulata, hejbejte se ....

8. září 2016 v 21:57 | Lukíno |  Jak najít trenéra

Škatulata,škatulata, hejbejte se !!!!


Rošády.
Termín používaný v šachové terminologii a hojně využívaný ve fotbalovém prostředí.
Rošády na lavičce.
Kdo by je neznal. Trenér, to je ohrožený druh. Nejsou výsledky a trenér se poroučí.
Samozřejmě netrénuje za hubičku a nedopatřením (?) odhalené údajně navrhované podmínky pro sympaťáka Kozla, trenéra fotbalové 18 a byvalého trenéra Dukly, zahýbají žlučí kdejakého tvrdě pracujícího smrtelníka ( 400 000 měsíčně a zřejmě i bonusy za vítězství ; podle aktualne.cz měl jeho předchůdce Dušan Uhrin ml. 250 000 měsíčně a 100 000 za každé ligové vítězství ).

Já ale nemíním psát na závistivou notu.

Vidím to spíš z jiného úhlu. Vemme si jako takový příklad změnu trenérů na lavičce Dukly a Slávie.
Lavičku Dukly opouští Luboš Kozel po výsledkově neuspokojivé sezóně 2015/2016. Je to do té doby nejdéle sloužící trenér u jednoho ligové klubu v novodobé éře . S Duklou svázal svůj profesní život od roku 2009. Tedy 7 let, přesněji 6,5. Odchází férově na konci sezóny jako trenér, který vtiskl Dukle sympatickou herní tvář a udržoval Duklu v slušném ligovém průměru. Ano, nedosáhl pohárových příček, ale s kádrem, který měl, produkoval ofenzívní líbivý fotbal, který mohl být při kvalitnější hře od 60. minuty dál korunován i více body, posunem v ligové tabulce a možná i posunem do pohárové Evropy.
Přičemž kádr Dukly nebyl sestaven z nějakých super hráčů, spíš slušné jádro, doplněné o tu a tam hostující odložené fotbalisty , většinou ještě perspektivní ( pokud by se rozehráli - pak by ovšem byli staženi do svých domovských klubů ).
Odchod k reprezentační 18 ukazuje, že se trenér Kozel chtěl profesně posunou dál, možná jiným směrem, okysličit svůj trenérský um o nové zkušenosti a využít těch stávajících při práci s mládeží, kde je ještě největší možnost tvarovat své chráněnce. Že mu pak byl nabídnut přestup do trenérsky přestižnější Slávie a on jej skoro přijal, chápu , i když s ním nesouhlasím, ale chápu ho.

Co ale nechápu a teď jdu k jádru pudla, je chování majitelů, případně sportovních ředitelů klubů, u kterých bych předpokládal , že by měli mít největší zájem na prosperitu klubu, ať už se jedná z finančního či sportovního hlediska.

Kdo na tom nejvíc tratí a nejvíc získává?
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama