Komentáře

1 pihovatá vopice | Web | 19. ledna 2017 v 9:08 | Reagovat

Pro mne je každý fanatik, kdo by dokázal obětovat ve jménu jakékoliv víry svého syna, ale naštěstí to byla jen zkouška, o čemž ale Abraham nevěděl. Takže podle mne fanatikem Abraham asi byl. Jenže zrovna včera jsem se dívala na televizi - Prima Zoom, a ze záznamu jsem sledovala velice zajímavý dokument pohanský Kristus http://zoom.iprima.cz/porady/pohansky-kristus

A nebyl to první doklad o tom, že Bible je různě přepsaná, aby se to jaksi hodilo do krámu. Takže závěrěm bych ještě dodala, že mezi věřícími je taktéž hodně fanatiků.

2 Lukíno | Web | 19. ledna 2017 v 13:01 | Reagovat

[1]: Díky za odkaz i komentář. Zaznělo tam mnoho tvrzení proti tvrzení.Člověk musí sám posoudit, čemu bude věřit. Ale upřímně, jakákoliv víra se nedá založit na pochybnostech, musím mít rozumné důkazy pro to čemu věřím a být křesťanem a přitom nevěřit v to, že Ježíš žil ..... to je celkem síla ... A že nejsou v soudobé literatuře zmínky o Ježíšovi není tak úplně pravda, není jich sice přehršle , ale jsou. Tak například  jeden z nejvýznamnějších římských historiků Tacitus (56-120 n.l.) ve svém díle Letopisy popisuje Římskou říši od roku 14 n.l. do roku 68 n.l. Napsal, že když v roce 64 vypukl v Římě požár, mělo se za to, že ho založil císař Nero. Dále uvedl, že Nero obvinil křesťany, aby potlačil tu pověst. Pak vysvětlil : "Původce (jejich) jména Kristus byl za vlády Tiberiovy prokurátorem Pontiem Pilátem popraven."(Letopisy, XV. kniha, 44, přeložili A.Minařík a A.Hartman.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.