Nasri nebo Vardy?

15. března 2017 v 9:30 | Lukíno
Nasri nebo Vardy?

Pokud nejste fotbalovými fanoušky možná vám tato jména nic neříkají. Jsou to hráči Sevilly a Leicesteru. Včera se stali jedněmi z hlavních aktérů osmifinálového souboje Ligy Mistrů.
Ve vypjatém závěru, kdy se zahušťoval tlak na Leicestr a španělské mužstvo zintenzivňovalo počet krátkých přihrávek, hráč Vardy záměrně při zapojení se Nasriho do hry do něj lehce strčil rukama, rychle si něco řekli a pak ještě jednou Vardy lehce strčil Nasriho, ten k Vardymu našlapnul, oba stáli čelo na čelo na 5 mm a pak se Vardy poroučel k zemi. Nasri druhá žlutá, tedy červená, Vardy žlutá, tedy pohoda a hrajeme dál.

Zajímavý byl komentář pana Bosáka k inkriminované situaci. De facto pochválil Vardyho, že využil své hospodské manýry před zavíračkou a pěkně Nasriho nastartoval a pouze pokud by mu Vardy řekl něco nepěkného, tak by Vardyho jednání bylo odsouzenihodné.

Zde se dostávám k tomu, kam se posunulo uvažování ve sportu. Nejde o to vyhrát fair play, ale vyhrát. Proto jestliže je v soupeřově družstvu nějakej nerv, tak si ho vyhlídnu, párkrát mu přišlápnu kotník, nějakej ten lokýtek pod žebírka a on dříve nebo pozdějc vypění.
Trochu mi to připomíná případ našeho prvního psa, pudla s krásným jménem Cill, který když ho jeden mladíček provokoval na chatě, draždil ho a dráždil, až už se náš mírumilovný pejsek neudržel a kousnul ho do jeho nezbedný nožičky nebo prdýlky, to už si nepamatuji, a bylo po dráždění. A popravdě, zasloužil si to.

Nemyslím si, že je Nasri nějaký svatoušek, ale Vardy, už vůbec ne. Pokud by se, pane Bosáku, tak ostantativně zhroutil po tomto muším doteku hlavou v hospodě, myslím, že by v ní dostal pěkně na budku.
Osobně bych, při zápase nebo i po zápase, tvrdě trestal simulování nebo úmyslné provokování protihráčů.
Takže v mém podání by Vardy dostal bez pardónu červenou a po zápase ještě flastr za vyprovokování daného incidentu. Vždyť dnes je možné si vše rozfázovat a detailně prozkoumat z více kamer, tak proč toho nevyužít , že?
Ale zde jsme u problému sportu, nejen sportu.
Když půjde o výsledek a především o výsledek, pak není možné čekat zlepšení.

A mimochodem minulý týden se odehrál zápas s dechberoucím obratem, kdy slavná Barca dokázala oplatit Paris Saint Germain porážku 0:4 a ještě k tomu přidat dva kousky navíc, 6:1.
Ještě v 88. minutě vyhrávala pouze 3:1, a to na začátku druhého poločasu vstřelil Messi gól z penalty, která byla odpískána po diskutabilním pádu Neymara, kterého poslal k zemi v té chvíli uklouznuvší obránce Germain.
Ale dobrá, dalo se to pískat, přísné, ale dalo.
Co ale předcházelo pátému gólu to byla herecká etuda, za kterou by se nemusel stydět ani Tom Hanks. Brankový rozhodčí tentokrát mlčel a přehlédl, že známý simulant a "Kanibal" Suaréz, si udělal letecký den a ještě si při tom hrál, že se jej protihráč snažil uškrtit. Jak by to v té chvíli rychlosti dokázal uskutečnit, je pro mě do teď záhadou.Rozhodčí to ale zbaštili, 5:1.

Moje rada.
Nejlépe nesimulovat, a pokud ano, tvrdé tresty. A samozřejmě zavést konečně ve fotbale video.
Vždyť kolik času se promrhá zbytečnými diskuzemi - byla to penalta, nebyla to penalta.


TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama