Bohnice a skutečný život

11. května 2017 v 13:55 | Lukíno

Bohnice a skutečný život


Převážnou část života jsem prožil v těsné blízkosti areálu obehnaného tlustými zdmi a ostrými kovovými ploty.
Pokud jsem se rozhodl proniknout dovnitř, byl jsem osloven krásnými alejemi s mohutnými stromy a poklidnou atmosférou uvnitř.Žádný blázinec. Ten prožíváme my venku.

Ale vráťme se ještě za plot.

Díky mamince jsem byl informován o dění uvnitř a dělal jsem si obrázek, jaké je to žít s blázny. Pobavila mě historka, když jedna kolegyně, šprýmařka, nejsem si jistý, ale myslím, že při oslavě svých narozenin, se převlékla do vytahaných tepláků, patřičně upravila svůj zjev, namaskovala se a vyrazila mezi své spolupracovníky a předstírala svou pomatenost. Užila si to a dlouhou dobu nebyla rozpoznána a obšťastňovala ostatní svými průpovídkami,prostořekostí a bláznivými nápady. Až po čase se dala poznat a propuklo všeobecné, ještě větší halasné veselí. Dobrý vtip, palec nahoru.

Na téhle situaci jsem si zpětně uvědomil, že člověk, když žije v nějaké realitě, která může být i pomýlená a mimo normálnost, tak si na ni postupně zvykne a už mu nepřipadá divná. V blázinci si zvykneš, že jsou tady blázni a tak ti to nepřipadá divné. Už těžko rozpoznáš zda je to hrané nebo skutečné.
Stejně tak i my jsme si zvykli, že ke dnešnímu světu patří teroristické útoky, ničení přírody, zkorumpovaní politici,korumpující podnikatelé, pasáci, prostitutky, drogový dealeři a je jedno, zda jde o Mafii III nebo opravdový svět. Takový svět jsme chtěli, takový ho máme.

Možná to tak ale není, někde v hloubi naší duše klíčí touha po něčem jiném. Po čisté přírodě, po světě bez válek, korupce, prostituce a kdo ví čeho ještě. Možná světu, kde nebude nutné řešit nepodstatnosti jako je, jak zaplatím další nájem, nebudu muset jít k lékaři s tou bulkou, co mám v podpaždí nebo nebo přežije moje máma chemoterapii a nebudu se muset vypořádat s nepodstatností ohledně pozůstalosti.

Ano svět bez složenek, nemocí a smrti. To by byl SKUTEČNÝ ŽIVOT. A takový život slibuje živý Bůh, ne po smrti, ale tady na zemi a brzy. Je to pravda nebo je to za hranicí normálnosti?
Pokud to budeme hodnotit očima dnešní doby a historického poučení, těžko najdeme oporu proto, abychom si mohli myslet, že bude například svět bez válek. Války byly a budou, o tom není třeba diskutovat,řekne většina lidí.
A přeci Bible s přesvědčením tvrdí na nejednom místě ( já uvedu dvě ) :

"Pojďte, pohleďte na Jehovovu činnost,
jak uvedl na zem úžasné události.
Působí, aby války ustaly až do nejzazšího konce země.
Láme luk, a kopí opravdu seká na kusy;
vozy pálí v ohni." ( Žalm 46:8,9)

A jinde :

" A budou muset překovat své meče v radlice a svá kopí v zahradnické nůžky.
Národ nepozvedne meč proti národu ani se již nebudou učit válce." ( Izajáš 2:4 )

Všimněme si, na čem je toto pevné přesvědčení založeno.
Na tom, že se lidé z čista jasna proberou a řeknou si : " Už těch válek bylo dost! Už nás to nebaví. Stejně se tím nic nevyřešilo a je lepší žít v míru a pokoji. A tak ty zbraně společně zničíme a bude to!!! "

Ano, řeči ty nám jdou. Během minulosti i součastnosti lidé často velkohubě mluvili a mluví o míru a tom, jak o něj usilují, ale skutek utek.Ve skutečnosti se připravují na válku, ne na mír.Naproti tomu Bible nás upozorňuje, že ukončení válek nebude díky lidskému snažení, ale Božímu zásahu.
On způsobí, že války ustanou až do nejzašího konce země, On způsobí, že budou zničeny válečné zbraně a On způsobí, že národy BUDOU MUSET přestat válčit. Dokonce i zbrojní arzenál bude využit k prospěšným účelům.
Navíc se již lidé nebudou učit válčit.

Není právě toto, po čem ve skrytu duše toužíme ?

Je to pravda nebo je to za hranicí normálnosti?TOPlist
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss | Web | 11. května 2017 v 14:37 | Reagovat

Někdy bych šla opravdu raději do blázince a nemusela bych řešit čím dál více problémů...

2 m4verick2 | Web | 11. května 2017 v 16:16 | Reagovat

Skvělý článek, pokračuj

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama